Aktualności

11 października 2018 14:05 | Aktualności

WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ

 

 

 

 

Jan Paweł II mówił, że człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi. Właśnie ta myśl przyświecała w piątek 5 października wszystkim pragnącym pomóc 9-letniej Nikoli, którą czeka bardzo kosztowna operacja, a potem długa rehabilitacja.

 

Po ogłoszeniu w naszej szkole akcji „Wspólnie możemy więcej” zgłosiło się bardzo dużo osób chętnych do pieczenia ciast, dlatego redakcja „Pewniaka’ wraz z wolontariuszami postanowiła osłodzić piątek nie tylko uczniom Zespołu Szkół w Łobzie, ale także pracownikom Starostwa Powiatowego. Pan Starosta Paweł Marek podzielił nasz entuzjazm i wyraził zgodę na „sprzedaż” ciast również w budynku urzędu, czym zajęły się uczennice z technikum hotelarskiego.

 

Idąc za ciosem, nauczyciele naszej szkoły - Barbara Król i Robert Jaremko, wraz z teatrem Bajammagia, wystawią 15 października o godz. 18:00 w Przedszkolu Miejskim im. Krasnala Hałabały biletowany charytatywny spektakl dla mieszkańców Łobza i okolic. Dochód z biletów zostanie również przekazany na rzecz chorej Nikoli.

 

Serdecznie zapraszamy, ponieważ akcje tego rodzaju wyzwalają w nas to, co mamy najlepszego. Można czynić dobro tak niewielkim kosztem, dawać uśmiech i czerpać z tego radość. Czy jest coś ważniejszego w życiu?

 

 

Barbara Król, nauczycielka Zespołu Szkół

im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 424 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: