Aktualności

17 października 2018 10:29 | Aktualności

TECHNICY HOTELARSTWA NA TARGACH W POZNANIU

 

 

 

 

W pierwszych dniach października (2-3) w ramach projektu unijnego został zorganizowany dwudniowy wyjazd zawodoznawczy do Poznania. W wycieczce wzięła udział młodzież Zespołu Szkół w Łobzie kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa wraz z opiekunkami: Renatą Schmidt i Anną Rabiejewską.

 

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Muzeum Rogala Marcińskiego. Poznając tajniki przygotowania tego słynnego rogala, młodzież słuchała z zaciekawieniem gwary poznańskiej. Potem był czas na zwiedzanie miasta i podziwianie uroczych kamieniczek na Starym Rynku oraz zrobienie drobnych zakupów w Starym Browarze. W godzinach wieczornych technicy hotelarstwa mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Skrzypek na dachu” w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Wiele scen tanecznych, porywająca muzyka i bogata choreografia musicalu zrobiły na młodych widzach ogromne wrażenie.

 

Drugiego dnia młodzież najpierw zwiedziła czterogwiazkowy Novotel Poznań Centrum. Podziwiając poszczególne elementy wystroju, uczniowie wysłuchali wielu cennych rad pracownika hotelu. Menedżerka opowiedziała o wymaganiach pracodawców w tej branży oraz swoich doświadczeniach zawodowych. Kolejnym punktem tego dna był udział w Międzynarodowych Targach Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO I INVEST HOTEL. Pod opieką przewodnika młodzież oglądała poszczególne stoiska wystawców, którzy prezentowali kompleksowe wyposażenie lokali gastronomicznych oraz hoteli. Uczniowie odwiedzili także strefę kulinarną, gdzie odbywał się 18. finał Kulinarnego Pucharu Polski.

 

Renata Schmidt, doradca zawodowy

Przeczytano: 481 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: