Aktualności

25 października 2018 18:34 | Aktualności

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA KONFERENCJI ,,DEMOKRACJA W PRAKTYCE”

 

 

 

 

Dyskusji na temat demokracji i praw obywatelskich nigdy za wiele. 5 października grupa reprezentująca naszą szkołę brała udział w konferencji podsumowującej cykl spotkań ,,Demokracja w praktyce” w Szczecinie.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Sekretariat ds. Młodzieży we współpracy z Gabinetem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na widowni zasiedli nauczyciele i uczniowie szkół średnich z regionu, a na scenie pojawili się Łukasz Kempara z Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Rafał Szyndlauer z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Małgorzata Ludwiczek z Sekretariatu ds. Młodzieży, dr Bogna Baczyńska z Wydziału Prawa i Administracji US oraz Marianna Pietkiewicz i Łukasz Płuciennik z Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Podczas konferencji poruszono tematy bardzo istotne i aktualne, takie jak znaczenie demokracji dla młodego pokolenia oraz aktywność obywatelska na poziomie samorządowym i europejskim w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Podsumowanie projektów lekcji demokracji i „Demokracji w Praktyce” połączono z premierą niedawno wydanych przez Sekretariat ds. Młodzieży scenariuszy lekcji dla nauczycieli szkół średnich. Na koniec rozstrzygnięto konkurs „Młoda Europa”, w którym nagrodzono i wyróżniono młode osoby, które wyraziły swoje pojmowanie bycia Europejczykiem za pomocą filmowych środków wyrazu.

 

Pełną relację z konferencji można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/PomZachodnie/videos/1239311332874173/

Przeczytano: 276 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: