Aktualności

26 października 2018 09:34 | Aktualności

UCZYMY NA EUROPEJSKIM POZIOMIE!

 

 

 

 

eTwinning - społeczność szkół w Europie, oferuje platformę współpracy nauczycielom z różnych krajów europejskich, którzy współpracując z uczniami, dzielą się pomysłami i realizują wspólne projekty.

Taki projekt pod tytułem „Kommunikation und Kooperation im Team auf einen Klick” realizowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym z obecną klasą 3a i 3b Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie na zajęciach języka niemieckiego. Nasza kilkumiesięczna praca została nagrodzona przez Krajowe Biuro eTwinning Krajową Odznaką Jakości.

 

Projekt przeszedł pierwszy etap weryfikacji pomyślnie, ponieważ posiadał określony plan oraz cele, a aplikujący nauczyciel przyczynił się do jego realizacji, co widać w wypracowanych i umieszczonych na  Twinspace materiałach. Następnie został ponownie poddany ocenie, tym razem pod kątem kryteriów merytorycznych: Innowacja pedagogiczna i kreatywność; Integracja z programem nauczania; Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi; Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi; Wykorzystanie technologii; Rezultaty, wpływ i dokumentacja. Jak się okazało, spełnił wszystkie kryteria i 25 lipca 2018 r. otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości.

 

europeanqualitylabel.jpg

 

Jednak jeszcze większą radość sprawiła nam informacja, którą otrzymaliśmy kilka dniu temu: Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning „Kooperation und Kommunikation im Team auf einen Klick”. Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.


Nasz projekt został nagrodzony Europejską Odznaką Jakości. Jest to drugi poziom odznaczenia przyznawany przez Centralne Biuro eTwinning. Wszystkie trzy kraje partnerskie: Polska, Włochy i Czechy, otrzymały Krajową Odznakę, a następnie projekt został nominowany do Europejskiej Odznaki Jakości. 22 października CBP eTwinning wyróżniło i doceniło naszą pracę, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

 

Otrzymanie tego certyfikatu oznacza, że praca moich uczniów i moja reprezentuje najwyższy europejski poziom. Projekt łobeskich licealistów zostanie pokazany na Europejskim Portalu www.etwinning.net.

 

Małgorzata Wojciechowska, 

nauczycielka języka niemieckiego

z Zespołu Szkół w Łobzie 

Przeczytano: 326 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: