Aktualności

05 listopada 2018 11:09 | Aktualności

ŁOBEZ W BIELAWIE – WSPÓŁPRACA SZKÓŁ ŁĄCZY PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

 

 

 

 

Zajęcia w specjalistycznych warsztatach, wizyty w zakładach pracy i możliwość obserwacji produkcji zielonej energii daje uczniom bezcenną wiedzę o specyfice pracy i wielu możliwościach przyszłego zatrudnienia.

 

Od 24.10.2018 roku w ramach realizowanego Kontraktu Samorządowego uczniowie klasy 2B technikum kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z opiekunami, panami Robertem Jaremką i Maciejem Kopryną, uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe do Bielawy w województwie dolnośląskim. Jego głównym celem była wizyta w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, szkole funkcjonującej w powiecie dzierżoniowskim, z którym Starostwo Powiatowe w Łobzie podpisało porozumienie o współpracy. Jeden z zapisów porozumienia dotyczył współpracy szkół przygotowujących przyszłych fachowców w zakresie odnawialnych źródeł energii, a szkoła w Bielawie jest prekursorem w tej dziedzinie.

 

Młodzież zwiedziła zespół pracowni urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz uczestniczyła w zajęciach z fotowoltaiki i energii wiatrowej. Wartością dodaną tych warsztatów była integracja uczniów z Łobza i Bielawy, kształcących się w tym samym kierunku. Po obiedzie uczniowie wysłuchali wykładu w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii w Bielawie oraz „pobawili się” w wytwarzanie energii siłą mięśni.

 

Trzeciego dnia pobytu uczestnicy w towarzystwie kolegów z Bielawy zwiedzili biogazownię w Łagiewnikach oraz zakład produkcji pelletu w Burkatowie.

 

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni. Przyznali, że takie wyjazdy zawodoznawcze są cennym doświadczeniem i uzupełnieniem wiedzy szkolnej. Możliwość zobaczenia naturalnych warunków pracy upewniła ich, że trafnie wybrali kierunek kształcenia i przyszły zawód.   

 

Joanna Nikołajczyk, asystent koordynatora projektu

Przeczytano: 303 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: