Aktualności

07 listopada 2018 10:41 | Aktualności

UCZNIOWIE Z ŁOBZA WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

 

 

 

 

Uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Paula Iwanicka z 3a oraz Julia Popiela, Dominik Smoliński i Oskar Arłukowicz z 3b, pod opieką pani Bożeny Kordyl, udali się 26 października 2018 r. do Centrum Dydaktyczno - Badawczego Uniwersytetu Szczecińskiego - Wydziału Nauk o Ziemi, na wojewódzki finał projektu pn. „Zielona Energia”.

 

Projekt realizowany przez WOPR obejmował zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy, ekologii oraz zdrowego żywienia. W finale konkursu mieliśmy do pokonania 18 stacji, a na każdej do wykonania zadania na czas. Szesnaście drużyn walczyło o mistrzostwo województwa. Presja była ogromna. W wielu zadaniach trzeba było wykazać się sprytem, a także znajomością geografii czy biologii. Podczas udzielania pierwszej pomocy zachowaliśmy zimną krew, aby trzeźwo myśleć i skutecznie działać, ponieważ każdy nasz ruch był oceniany. Najbardziej podobały nam się symulacje z ratownictwa, a najwięcej trudności sprawiły zadania ze skali porostowej. Układaliśmy jadłospis, szukaliśmy minerałów, ratowaliśmy ludzi, robiliśmy obliczenia, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. W rezultacie nasza drużyna zdobyła drugie miejsce w województwie! Obok nas na podium stanęło I LO w Stargardzie, które wyprzedziliśmy ośmioma punktami. Mistrzem województwa w tym roku zostało II LO w Koszalinie, które pokonało nas tylko dwoma punktami.

 

Zostaliśmy nagrodzeni medalami i plecakami z wyposażeniem przydatnym do ratowania i wykonywania ćwiczeń, a szkoła zyskała nowy puchar do kolekcji i sprzęt sportowy. Wicemistrzostwo województwa jest bardzo wysokim osiągnięciem, które świadczy o świetnym przygotowaniu uczniów z zakresu pierwszej pomocy i ekologii. Dzięki uczestnictwie w projekcie pogłębiliśmy wiedzę o zagrożeniach i ratowaniu naszej planety. Mam też nadzieję, że w następnym roku nasza szkoła zdobędzie mistrzostwo województwa.

 

Julia Popiela, kl. 3b LO

 

Przeczytano: 380 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: