Aktualności

13 listopada 2018 23:23 | Aktualności

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

 

Z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła akcję, która miała na celu nie tylko upamiętnienie ważnej rocznicy państwowej, ale także integrację zespołów klasowych naszej szkoły.


001.jpg


W ramach akcji uczniowie i nauczyciele mieli przyodziać strój w barwach narodowych, bądź przyozdobić go elementami w kolorach bieli i czerwieni. Ku naszej radości, widzieliśmy, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie zaangażowali się naszą inicjatywę. Na korytarzach widać było nie tylko stroje w kolorach polskiej flagi, ale także: wstążki we włosach, szale, makijaże, korale, flagi, kotyliony i inne biało-czerwone akcenty.

 

Co niektórzy potraktowali sprawę z przymrużeniem oka. Widzieliśmy Krzyśka z 2AT, który w tym dniu ubrał biało-czerwoną czapkę Mikołaja. Wiemy też o koleżance z klasy hotelarskiej, która specjalnie    na ten dzień pofarbowała włosy na czerwono.

 

038.jpg

 

W ogólnym rozrachunku cieszymy się, że nasza akcja wzbudziła tyle emocji. Uczniowie chętnie przebierali się i uciekali do oryginalnych pomysłów. Skrupulatnie też pilnowali, abyśmy dokładnie policzyli „biało-czerwonych” członków klasy. Kryterium ilości było bowiem podstawowym wymaganiem, by wygrać międzyklasową rywalizację. Zwycięską okazała się klasa 1b, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Wojciechowska. Aż 95% uczniów tej klasy zadbało o strój z akcentem narodowym.

 

008.jpg

 

Uważamy też, że specjalne wyróżnienie należą się też 2AT. Uczniowie tej klasy zaskoczyli nas swoją pomysłowością i przebojowością. Udowodnili nam, że można wspólnie bawić się, cieszyć swoim towarzystwem i jednocześnie z szacunkiem okazać swój patriotyzm. 2AT! Byliście najbarwniejszą klasą tego dnia!

 

46237052_313084335955899_6374478877472849920_n.jpg

 

Dziękujemy wszystkim za aktywność i liczymy na jeszcze liczniejsze zaangażowanie i udział w kolejnych akcjach RSU.

 

RSU z opiekunką

 

Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ

Przeczytano: 995 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: