Aktualności

15 listopada 2018 08:49 | Aktualności

POZIOM INTERAKTYWNY-W PIONIE IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

                                          

      WYNIKI KONKURSU MAKS MATEMATYCZNY

18 października 2018 roku uczniowie naszej  szkoły: Mateusz Wiśniewski kl.1a,Jacek Sola kl.2a, Grzegorz Latocha kl.2a,Paulina Nowicka kl.2a i Mikołaj Ciemnoczołowski kl.3a wzięli udział w VI edycji Internetowego Konkursu Maks Matematyczny. Organizatorem  konkursu  jest firma edukacyjna Mogalo. Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Zadaniem konkursowym uczestnika  jest samodzielne rozwiązywanie 2 zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych. Celem konkursu  jest promocja talentów i integracja zdolnej młodzieży oraz  rozbudzanie zainteresowań matematycznych  poprzez intelektualne i twórcze współzawodnictwo.


W konkursie wzięło udział blisko 9000 uczniów z około 1000 szkół.10% najlepszych uczestników w każdej kategorii zostało uznanych jako "wynik bardzo dobry", kolejne 15% uczniów wyróżniono "wynikiem dobrym".

 

Z naszej szkoły najlepszy był Mateusz Wiśniewski ,który zdobył  4 miejsce w województwie w kategorii klas I LO, wyróżniono go także „wynikiem dobrym w kraju” i otrzymał darmowy udział w VII edycji konkursu, która odbędzie się w marcu 2019 roku. Paulina Nowicka zdobyła  4 miejsce w województwie w kategorii klas III LO, a Grzegorz Latocha-6 miejsce w województwie w kategorii klas II LO.

 

Gratuluję  uczniom bardzo dobrych wyników  i życzę sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych. Przy   poznawaniu nowych wiadomości z matematyki kierujcie się słowami Stefana Napierskiego-„ Matematyka to przyłapywanie nieskończoności na gorącym uczynku”.

                                                                    

 

Szkolny koordynator konkursów matematycznych

Mirosława Parzygnat

Przeczytano: 551 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: