Aktualności

29 listopada 2018 11:01 | Aktualności

W GOŚCINNYCH PROGACH GRAND PARK HOTELU

 

 

 

 

23 listopada uczniowie klasy 1B Technikum Zawodowego kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa zwiedzili nowiutki, otwarty 10 listopada tego roku, Grand Park Hotel w Szczecinie. Hotel położony w przepięknym otoczeniu parku Kasprowicza wyróżnia się romantycznym stylem, nowoczesnym wystrojem wnętrz i wyjątkową atmosferą.

 

Młodzież obejrzała elegancko wykończone i wyposażone pokoje o różnych standardach: familijny, premium oraz najdroższy - apartament prezydencki z widokiem na park. Uczniowie odwiedzili również salę bankietową, restaurację, kuchnię i pomieszczenia tylko dla personelu. Pani Anita Bajdalska, manager SPA & Wellness z pasją opowiadała o swojej ponaddwunastoletniej karierze zawodowej i wyzwaniach w branży hotelarskiej. Pokazała także wyposażenie kompleksu saunarium oraz tapidarium, czyli strefy relaksu. Zwróciła też uwagę na zasady, których należy przestrzegać w kontaktach z klientami i gośćmi hotelu. Kilkakrotnie podkreśliła, że pracownik hotelu i SPA musi być naturalnie uśmiechnięty, otwarty na ludzi, zadowolony i przygotowany na sytuacje nagłe, na które trzeba szybko zareagować i wyjaśnić bez szkody dla klienta. Młodzież była zainteresowana ciekawostkami z życia hoteli, związanymi z wizytami wymagających gości i celebrytów, oraz trudnościami wynikającymi z różnic kulturowych. Uczennice pytały także o możliwość odbycia praktyki zawodowej lub stażu.

 

To była bardzo cenna lekcja zawodoznawcza, zorganizowana w ramach realizowanego przez Zespół Szkół w Łobzie projektu unijnego, współfinansowanego ze środków EFS.

                                                              

Joanna Nikołajczyk, asystent koordynatora projektu

Przeczytano: 670 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: