Aktualności

03 grudnia 2018 19:55 | Aktualności

WRAŻLIWOŚĆ I UMIEJĘTNOŚCI GABRYSI PRYGIEL DOCENIONE W POŁCZYNIE

 

 

 

 

Już po raz trzeci licealiści z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów, który odbył się 23-25 listopada w Połczynie-Zdroju.
W tym roku była to już XXXIII edycja tego konkursu.

 

Naszą szkołę reprezentowało dwoje recytatorów – Gabriela Prygiel z 3a i Dominik Marchewka z 1a, a także Patrycja Szwarczewska z 3a (wraz z akompaniamentem Artura Hnata) w kategorii poezja śpiewana. W tym roku w jury konkursu zasiadali aktorzy: Emilian Kamiński (przewodniczący), Agnieszka Babicz - Stasierowska i Bartosz Kowalczyk. Cała trójka naszych uczniów pokazała się na scenie Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju z jak najlepszej strony, stając w szranki z laureatami konkursów ogólnopolskich (m.in. Skamandrytów i OKR). Listopadowy weekend okazał się szczególnie udany dla Gabrieli Prygiel, która po raz trzeci została doceniona za wrażliwość i interpretację tekstów, w tym roku wierszy Juliana Tuwima oraz Zuzanny Ginczanki, zaproszeniem do niedzielnego koncertu laureatów i wyróżnieniem w turnieju.

 

img_20181124_124851_burst001_cover.jpg

 

Jak co roku, organizatorzy konkursu zadbali o atrakcje dla młodzieży. Emilian Kamiński, dyrektor warszawskiego Teatru Kamienica, wystąpił w piątek w wieczorze kabaretowym. Przez ponad godzinę opowiadał i pokazywał na scenie różnice między kobietami i mężczyznami, doprowadzając publiczność do łez (oczywiście ze śmiechu). Natomiast w sobotę, artyści związani m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni: Agnieszka Babicz-Stasierowska, Beata Buczek-Żarnecka, Krzysztof Stasierowski i Mariusz Żarnecki zabrali wszystkich w „lata dwudzieste, lata trzydzieste” - pełen humoru, wzruszeń i nostalgii występ, podczas którego usłyszeliśmy m.in. największe przeboje Hanki Ordonówny, przeplatane dowcipnymi tekstami Tuwima, Gałczyńskiego i Hemara.

 

Gabriela Prygiel, Anna Boguszewska-Wąsowicz

Przeczytano: 368 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: