Aktualności

21 grudnia 2018 11:21 | Aktualności

PROFESJONALNY ANIMATOR

 

 

 

 

W dniach 15 - 16 grudnia w Zespole Szkół w Łobzie odbył się kurs „Animator czasu wolnego” realizowany w ramach projektu Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu łobeskiego. Uczestniczyły w nim uczennice technikum zawodowego, a także nauczyciele przedmiotów zawodowych.

 

Prowadząca szkolenie, Elżbieta Komorowska, przybliżyła pracę animatora, omawiając szczegółowo jej specyfikę. Po kilku godzinach teorii wszyscy uczestnicy wypróbowali w praktyce różne rodzaje animacji, które można przeprowadzić z dziećmi, młodzieżą lub z dorosłymi. Są to różne zabawy ruchowe, logiczne, a także takie, przy których można się wyciszyć (np. kolorowanki, malowanie twarzy). Największą atrakcją, w którą zaangażowali się wszyscy uczniowie, było tworzenie dużych baniek, a także zamykanie osób w bańce mydlanej.

 

Zaprezentowane gry i zabawy sprawiły biorącym w nich udział wielką przyjemność, gdyż choć na moment pozwoliły przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem. Jednocześnie mogliśmy się wczuć w rolę animatora dowodzącego grupą, który musi być przede wszystkim kreatywny, cierpliwy i jednocześnie energiczny.

 

Agnieszka Rutkowska

Przeczytano: 332 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: