Aktualności

25 lutego 2019 23:03 | Aktualności

SPOTKANIE Z UCZNIAMI GIMNAZJUM W WĘGORZYNIE

 

 

 

25.02.2019r. nauczyciel naszej szkoły p. Jarosław Rudnicki spotkał się z uczniami węgorzyńskiego Gimnazjum. Tematem przewodnim prelekcji, w której wzięły udział dwie klasy było przedstawienie zawodu technik informatyk oraz korzyści jakie płyną po ukończeniu szkoły średniej o tym profilu. 

  

Uczniowie dowiedzieli się o tym, że do najważniejszych zalet związanych z pracą informatyka należy przede wszystkim fakt, że informatyka jest jedną z najbardziej rozwojowych branż dzisiejszych czasów, przez co rynek pracy dla informatyków, programistów i administratorów jest bardzo chłonny, bez względu na to czy mieszkamy w Łobzie czy w Warszawie. Bez względu także na czas. W niemal każdym mieście codziennie pojawiają się nowe miejsca pracy dla absolwentów informatyki. Natomiast absolwent kończący szkołę taką jak nasza (o profilu informatycznym), a następnie studia o tym samym profilu to osoba posiadająca wiedzę i umiejętności wystarczające, aby zarządzać nowymi technologiami w zakresie gromadzenia, przekazywania i przetwarzania informacji. Do głównych zadań takiej osoby może należeć:

 

  • administracja systemów komputerowych,
  • zarządzanie danymi,
  • projektowanie, tworzenie i zarządzanie stronami WWW,
  • umiejętność tworzenia oprogramowania i znajomość języka programowania,
  • składanie PC i usuwanie usterek w sprzęcie komputerowym,
  • znajomość teoretyczna i praktyczna sprzętu komputerowego.
 
 
Pan Rudnicki przedstawił także dane ilustrujące branżę informatyczną, jako branżę plasującą się na pierwszym miejscu spośród wszystkich zawodów pod wzglęm zapotrzebowania na rynku pracy, a jak wskazują badania, za 10 lat przewaga branży informatycznej nad pozostałymi będzie jeszcze bardziej wyraźna.

 

Gimnazjaliści już wiedzą, że zawód informatyk może być bardzo ciekawy, interesujący, potrzebny i opłacalny. Dlatego warto zainteresować się tym kierunkiem w niedalekiej przyszłości.

 

Uczniowie chętnie opowiadali o swoich planach na przyszłość i wymarzonych zawodach. Równie chętnie zadawali pytania prowadzącemu i byli nadzwyczaj ciekawi tematu do tego stopnia, że na odpowiedzi na wszystkie pytania nie wystarczyło czasu o czym poinformował wszystkich szkolny dzwonek. Gimnazjalistom zostały także przedstawione kierunki w których można podjąć naukę w Zespole Szkół w Łobzie. Co ciekawe na pytanie: „kto z was już teraz jest pewny tego, że przyjdzie do nas na kierunek technik informatyk?” kilkoro uczniów potwierdziło swoją decyzję z aprobatą podnosząc rękę. A więc czekamy i do zobaczenia!
 

 

J. Rudnicki

Przeczytano: 256 razy. Wydrukuj|Do góry