Aktualności

13 marca 2019 09:04 | Aktualności

WOLONTARIAT MATEMATYCZNY

 

 

 

 

 

5 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole konsultacje matematyczne adresowane do naszych młodszych koleżanek i kolegów-uczniów klas VIII szkoły podstawowej   i III gimnazjum.    Celem tych zajęć jest pomoc w rozwiązywaniu zadań matematycznych, które sprawiają  problemy. Skupiamy się na zadaniach z testów egzaminacyjnych i zadaniach domowych. Przygotowujemy  młodsze koleżanki i kolegów do kartkówek i prac klasowych.

 

Grupa wolontariuszy w składzie: Agnieszka Król-kl1a,Mateusz Wiśniewski –kl.1a,Karina Bereżańska-kl.2a,Jakub Malinowski-kl.2a ,Wiktoria Rychlicka-kl.3a,Sandra Różańska-kl.3a,Alicja Stępińska-kl.3a(uczniowie klas licealnych) , spotkała się na pierwszych zajęciach we wtorek z uczniami SP3 w Łobzie.

 

Zajęcia odbyły się w gabinecie matematycznym ZS im.T.Kościuszki w Łobzie. Przywitaliśmy nasze młodsze koleżanki i kolegów małymi upominkami  i po podziale na stoliki zadaniowe przystąpiliśmy do rozwiązywania i tłumaczenia etapów rozwiązań zadań matematycznych. Atmosfera była bardzo przyjazna, padały pytania i odpowiedzi, rodziły się matematyczne dylematy i sposoby ich rozwikłania. Okazało się ,że tłumaczenie prawidłowości matematycznych to nie taka prosta sprawa i trzeba szukać różnych dróg, by dotrzeć do celu-uśmiechu na twarzy koleżanki, czy kolegi z powodu zrozumienia zadania!

 

Nasze spotkania będą cykliczne –spotykamy się w każdy wtorek o godz.16. Mamy nadzieję na szybkie efekty naszych wspólnych działań.

Jesteśmy pewni ,że zabieramy  młodsze koleżanki  i kolegów w ciekawy i piękny „Świat liczb”.

Wolontariusze z opiekunką-Mirosławą Parzygnat(nauczycielką matematyki)

 

Przeczytano: 360 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: