Aktualności

20 marca 2019 10:19 | Aktualności

II EDYCJA TARGÓW PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŁOBZIE

 

 

 

 

15.03.2019 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej w Łobzie odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości organizowane przez Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów łobeskiego, drawskiego i świdwińskiego.


Targi, będące elementem realizowanego przez ww. powiaty Kontraktu Samorządowego były niepowtarzalną okazją do zaprezentowania uczelni przyszłym studentom, a firmy/instytucji - potencjalnym pracownikom. W ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i młodzieży. Tegoroczne przyciągnęły jeszcze więcej uczelni wyższych, szkół policealnych i pracodawców oraz przedstawicieli instytucji rynku pracy. Po raz pierwszy gościliśmy np. Policealną Szkołę Medyczno – Społeczną w Koszalinie, Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie oraz SSW „Collegium Balticum” ze Szczecina. W ramach targów odbyło się także spotkanie młodzieży z płk. dypl. Jackiem Mikołajunem z Centrum Szkoleniowego Służb Ochrony Delta.

 

dsc01884.jpg


Wszystkich obecnych powitała pani dyrektor Jolanta Manowiec, która przedstawiła zaproszonych gości: panią Starostę Renatę Kulik, pana Wicestarostę Krzysztofa Gwoździa oraz dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury w Starostwie Powiatowym w Łobzie, panią Jolantę Krajewską – Krupę. Poinformowała o współfinansowaniu przedsięwzięcia z funduszy unijnych i życzyła uczniom pożytecznego pobytu. Uroczystego otwarcia targów dokonała pani Starosta Renata Kulik.


W targach uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych. Nasze zaproszenie przyjął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Gen. W. Andersa w Złocieńcu, Zespół Szkół Rolniczych CKP im. S. Żeromskiego w Świdwinie, Zespół Szkół w Resku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Miło nam było gościć młodzież i nauczycieli.
Zwiedzającym zaoferowano słodki poczęstunek w barze kawowym oraz możliwość udziału w sesji fotograficznej pn. „Przymierz się do zawodu”. Każdy przedstawiciel szkoły i każdy wystawca obdarowany został okolicznościowym upominkiem.

 

Dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia i współpracę. Do zobaczenia na III Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Łobzie.

 

Joanna Nikołajczyk – asystentka koordynatora projektu

Przeczytano: 394 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: