Aktualności

28 marca 2019 11:55 | Aktualności

LEKCJA ARTYSTYCZNEGO RZEŹBIENIA

 

 

 

 

Za nami druga edycja kursu carvingu dla uczestników projektu unijnego realizowanego w naszej szkole. 23 marca wzięło w nim udział 9 uczennic Technikum Zawodowego kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i nauczycielka przedmiotów zawodowych.


Uczestniczki stawiały pierwsze kroki w sztuce carvingu. Rzeźbiły w arbuzach, rzodkiewkach, ogórkach i paprykach, wykorzystując również liście pora i kalarepę. Carving staje się stałym elementem dekoracji stołów biesiadnych i weselnych w Polsce. Niewątpliwie jest to sztuka, która wymaga twórczego podejścia, cierpliwości i kreatywności. Produktem finalnym szkolenia było skomponowanie pięknej dekoracji z wyrzeźbionych owoców i warzyw, którą można było podziwiać po weekendzie na korytarzu szkolnym.


W ramach naszego projektu – Kontraktu Samorządowego, dokształcają się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele przedmiotów zawodowych. Zdobywają nowe umiejętności, by później elementy szkolenia wprowadzać na zajęciach np. w pracowni obsługi konsumenta. Jestem przekonana, że przy odrobinie samozaparcia, systematyczności i cierpliwości młodzi technicy hotelarstwa mogą, w niedługim czasie, osiągnąć naprawdę zaskakujące rezultaty.Joanna Nikołajczyk, asystent koordynatora projektu

 

 

Przeczytano: 410 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: