Aktualności

29 kwietnia 2019 18:48 | Aktualności

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO ETAPU OKR

 

 

 

 

W sobotę 27 kwietnia miałam możliwość reprezentowania naszego powiatu w finale wojewódzkim 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Mówiłam tekst Juliana Tuwima ,,Z wierszy o Małgorzatce” oraz fragment prozy Sylvii Plath ,,Szklany klosz”.

 

Zazwyczaj mój repertuar należał do tych melancholijnych, refleksyjnych. W tym roku postawiłyśmy z panią instruktor Anną Boguszewską - Wąsowicz na utwory z elementami humorystycznymi. Mogłam więc wczuć się w rolę Małgorzatki zakochanej w Cyganie oraz dziewczyny, która nie do końca wie, czy słuchać głosu swojego serca, czy opinii matki.

 

Swoją przygodę z recytacją w liceum kończę z wyjątkowym wyróżnieniem – dyplomem laureata, który zajął 2. miejsce w tym trudnym i prestiżowym konkursie. Kiedy usłyszałam swoje nazwisko wyczytane wśród zwycięzców, czułam… chyba nie potrafię tego opisać, bo radość i zaskoczenie to stanowczo za mało.

 

 dscn9817.jpg

 

Teraz, kiedy opadły emocje i przyszedł czas refleksji, myślę, że jestem wdzięczna - samej sobie, że przez te wszystkie lata mobilizowałam się, nie poddawałam i dążyłam uparcie do tego tytułu, oraz wszystkim, którzy chcieli podzielić się ze mną swoimi cennymi radami.

 

Gabriela Prygiel, kl. 3a LO

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 503 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: