Aktualności

07 czerwca 2019 12:58 | Aktualności

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

 

 

 

21 maja 2019 zaprosiliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej z powiatu łobeskiego na Dzień Otwarty Szkoły. Tego dnia odwiedziło nas ponad 300 młodych ludzi z Łobza, Runowa Pomorskiego, Węgorzyna, Radowa Małego i Starogardu. Naszych gości w imieniu całej szkolnej społeczności przywitała dyrektor szkoły, Jolanta Manowiec i przedstawiła ofertę edukacyjną Zespołu Szkół.

 

Następnie odwiedzający podczas spaceru po szkole mogli zapoznać się z jej bazą dydaktyczną, obejrzeć wyposażenie pracowni. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali wiele atrakcji i zabaw. Można było wziąć udział w konkursach, quizach i ćwiczeniach praktycznych prowadzonych przez starsze koleżanki czy kolegów. Można było porozmawiać o zaletach nauki w szkole ponadpodstawowej oraz o trudnościach i wyzwaniach, jakie ona ze sobą niesie, czy też zadać nurtujące młodych ludzi pytania dotyczące ich przyszłej edukacji.

 

Odwiedzającym bardzo podobała się oferta szkoły. Zdaniem większości – Zespół Szkół jest szkołą z „klimatem". Było wiele osób, które interesowały się nauką w naszej szkole, a w szczególności zawodami w technikum. Mamy nadzieję, że z wieloma uczestnikami Dnia Otwartego spotkamy się w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie i bardzo liczne przybycie do naszej szkoły. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Renata Schmidt, koordynator Dnia Otwartego

Przeczytano: 1051 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY