Aktualności

12 czerwca 2019 08:33 | Aktualności

WIKTORIA REGULSKA LAUREATKĄ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły mają wiele talentów, które mogą prezentować w rozmaitych konkursach. W jednym z nich - XXVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne spojrzenie” - tematem przewodnim były paleta uczuć i emocji towarzysząca młodym ludziom oraz wydarzenia, wspomnienia czy miejsca, które te emocje wywołują.

 

Byłam ogromnie zaskoczona, gdy po pojawieniu się wyników dowiedziałam się, że zostałam zakwalifikowana do Grand Prix. Razem z opiekunem, panią Bożeną Kordyl, 31 maja 2019 r. pojechałam do Sosnowca, aby uczestniczyć w uroczystej gali podsumowującej konkurs oraz odebrać nagrodę.

 

Wiedziałam, że czeka mnie długa i wyczerpująca podróż, ale radość z tak dużego wyróżnienia pokonała zmęczenie i lęk przed wymagającą wyprawą. Wielogodzinna jazda pociągiem na szczęście nie dłużyła się dzięki rozmowom z wieloma interesującymi ludźmi, którzy dodawali mi siły w tak ważnym dla mnie dniu. W czasie gali miał również miejsce wernisaż inaugurujący wystawę nagrodzonych prac. Byłam bardzo wzruszona, gdy idąc korytarzem, zobaczyłam ustawione w centralnym punkcie kwalifikacje do prestiżowej nagrody Grand Prix, a wśród nich mój obraz. Podziwiając prace innych uczestników, czułam dumę, ale też niedowierzanie, że moja praca została dostrzeżona wśród 2600 obrazów tak utalentowanych twórców. Oprócz malarstwa można było podziwiać również grafikę warsztatową młodych artystów z całego świata. Wśród nagrodzonych znaleźli się reprezentanci wielu państw, w tym Ugandy, USA, Białorusi, Chin czy Indonezji.

 

Sama gala była bardzo uroczysta. Obecni na podsumowaniu goście, którzy przybyli nawet z Czech i Białorusi, mieli możliwość posłuchania zdolnej, młodej wokalistki, która wykonała liryczne, wprowadzające nutę nostalgii, utwory. Prowadzący co rusz rozbawiali publiczność zabawnymi anegdotkami oraz ciekawostkami dotyczącymi nagrodzonych. Ogromną uwagę skupił na sobie przewodniczący jury, artysta Mariusz Wnukowski, który spóźnił się z powodu pleneru malarskiego. Powód jego spóźnienia wydał mi się bardzo urokliwy. Niewątpliwie pan Wnukowski pojawił się w bardzo artystycznym stylu. Podczas wręczania nagrody usłyszałam od niego wiele ciepłych, budujących słów na temat mojej pracy. Są one dla mnie niezwykle ważne i stanowią większą wartość niż sama nagroda. Stojąc na scenie i słuchając pochwał na temat mojej wrażliwości, czułam, jak łzy wzruszenia cisną mi się do oczu.

 

Cieszę się, że moja twórczość została oceniona przez osobę ze środowiska artystycznego. To spotkanie na długo pozostanie w mojej pamięci, ponieważ stanowi niezwykłą motywację do dalszej pracy i szkolenia warsztatu malarskiego, a sam konkurs -wartościowe doświadczenie.

 

Wiktoria Regulska, kl. 1a LO

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 436 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: