Aktualności

10 października 2019 20:39 | Aktualności

PRAKTYKI ZAGRANICZNE W TURYNGII

 

 

 

 

W dniach 20 – 23 września 2019 r. wicedyrektorzy Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, pani Renata Schmidt i pan Zbigniew Szymanek, uczestniczyli w wizycie przygotowawczej dotyczącej organizacji praktyk zawodowych w ramach Programu Erasmus+ w Turyngii. Celem wyjazdu było poznanie partnera Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH oraz opracowanie harmonogramu wspólnej pracy przy konstruowaniu wniosku w ramach Erasmus+ i projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wizyta przygotowawcza była bardzo dobrze zorganizowana przez partnera z Niemiec. W trakcie rozmów omówione zostały podstawowe kwestie związanie z programem praktyk, terminami przyjazdu grup, opieką sprawowaną nad uczniami podczas praktyk zawodowych, miejscem zakwaterowania uczniów, ich dowozem do hoteli czy procesem monitorowania przebiegu praktyk.

 

W ramach wizyty wicedyrektorzy odwiedzili kilka miejsc przyszłych praktyk i mieli możliwość porozmawiania z uczniami z Polski odbywającymi w tym czasie praktyki organizowane przez Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH. Spotkali się również z przedstawicielem hotelu i mogli poznać jego zdanie na temat przygotowania zawodowego praktykantów z Polski. Była też okazja do porozmawiania z polskimi opiekunami ze szkół obecnie realizujących praktyki w Niemczech i obejrzenia ich  miejsc zakwaterowania.

 

Wyjazd przyczynił się do podjęcia prac nad projektem Erasmus+. Liczymy na owocną współpracę z partnerem z Niemiec podczas przygotowywania wniosku, czego efektem ma być umożliwienie uczniom naszej szkoły zdobycie dodatkowych umiejętności językowych i zawodowych.

Przeczytano: 423 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: