Aktualności

10 grudnia 2019 14:54 | Aktualności

SPEKTAKL "DZIECI Z DWORCA ZOO" W OPERZE NA ZAMKU W SZCZECINIE

 

 

 

 

22 listopada odbył się wyjazd do Opery na Zamku w Szczecinie na spektakl Dzieci z dworca ZOO, w którym wzięli udział uczniowie z klas: IB, Id, ID. Opiekę nad grupą sprawowały:   Joanna Nikołajczyk i Jolanta Czajka.

 

My, dzieci z dworca ZOO to wstrząsająca historia nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu straciło życie, nie mogąc zerwać nałogiem. Książka jest światowym  bestsellerem, który jest ciągle aktualny, od lat wywiera niezwykle mocne wrażenie. Spektakl Dzieci z dworca ZOO  porusza najważniejsze wątki książki. Taniec współczesny daje widzowi możliwość silnego przeżywania losów bohaterów i jest w stanie spojrzeć na tę historię z innej strony, bowiem ruch jest środkiem niezwykle dobitnie uzewnętrzniającym uczucia bohaterów (miłość, rozpacz, desperację).  

 

Dramaturgię spektaklu uzupełnia muzyka Davida Bowiego, a także kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii  jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który dzięki scenografii, oświetleniu oraz strojom, przygotowanym przez Wacława T. Ostrowskiego, Dawida Karolak oraz Tijanę Jovanowić, tworzy atmosferę,  niepokoju i uniesienia.

 

Oglądanie Dzieci z dworca ZOO stało się dużą estetyczną przyjemnością dzięki  znakomicie wykonanym układom tanecznym oraz świetnie dobranej muzyce.

 

Spektakl silnie oddziałuje na młodego odbiorcę i skłania do refleksji poprzez niekonwencjonalne ujęcie zjawiska narkomanii. Uświadamia, że w każdym momencie może wydarzyć się coś, co może na zawsze zmienić życie, więc potrzebna jest świadomość, że z narkotykami można zetknąć się wszędzie - na imprezie, ulicy, w szkole. Są one śmiertelnym zagrożeniem, o którym należy rozmawiać, aby móc jednocześnie skutecznie z nim walczyć.

 

Uczennice klasy 2a

                                                                                 Kinga Płóciennik, Zuzanna Szymanek

Przeczytano: 293 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: