Aktualności

19 stycznia 2020 20:13 | Aktualności

MATEMATYCZNY SUKCES ŁOBESKIEGO LICEALISTY

 

 

 

 

 

Hubert Dajnowski z klasy 1c LO w Zespole Szkół im. T. Kościuszki zdobył tytuł Laureata st. III w 32. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus - Matematyka. Plus. Ten ogólnopolski konkurs został przeprowadzony we wszystkich szkołach w Polsce, które zgłosiły się do udziału, 8 listopada 2019 r.

 

W regulaminie konkursu organizatorzy (Wydawnictwo Amermedia sp. z o.o. oddział w Poznaniu) napisali, że rozwiązywanie zadań matematycznych odbywa się w duchu olimpijskiej rywalizacji, uczniowie sprawdzają i rozwijają  swoją wiedzę i umiejętności dotyczące „królowej nauk” i dodatkowo nie mogą korzystać z kalkulatorów i tablic wzorów matematycznych. Na dodatek za błędną odpowiedź otrzymują punkty ujemne!

 

Nasz laureat zdobył 88 punktów na 100 możliwych do uzyskania! To świetny wynik, ponieważ Hubert jest uczniem klasy pierwszej LO  (o profilu matematyczno-geograficznym). To zdolny, inteligentny, skromny i lubiany przez rówieśników młody człowiek. Interesuje się matematyką i geografią, gra na pianinie i lubi siatkówkę. Myślę, że to nie ostatni sukces naszego ucznia i że jeszcze wiele razy będziemy pisali o jego dokonaniach.

 

Pozostali uczniowie także uzyskali dobre noty w konkursie i niektórym zabrakło niewielu punktów, by stanąć na podium.

 

Gratuluję Hubertowi sukcesu. Jestem dumna ze wszystkich moich uczniów i życzę im powodzenia w kolejnych ogólnopolskich rywalizacjach matematycznych.

 

Mirosława Parzygnat,

nauczycielka matematyki

w Zespole Szkół w Łobzie

 

Przeczytano: 540 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: