Aktualności

24 stycznia 2020 15:11 | Aktualności

PROPOZYCJA DLA KLAS MUNDUROWYCH

 

 

 

 

15 stycznia uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Łobzie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym Wojsk Obrony Terytorialnej, które poprowadził major Leszek Jabłko z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Młodzież naszej szkoły miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi nowo formowanych oddziałów. Oferta służby w Wojskach Obrony Terytorialnej kierowana jest do wszystkich osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, cywili jak i wojskowych.

 

16.jpg

 

W rzeczowy, przystępny sposób uczniowie dowiedzieli się, że Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) mają być piątym – oprócz wojsk lądowych, sił powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej – samodzielnym rodzajem sił zbrojnych, którego misją będzie obrona oraz wspieranie lokalnych społeczności nie tylko w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

 

20.jpg

 

Jak podkreślił nasz gość, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy oraz kształtowanie tak potrzebnych  dziś wartości, jak odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych.

Renata Schmidt, doradca zawodowy

Przeczytano: 343 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: