Aktualności

09 lutego 2020 17:01 | Aktualności

SUKCES TECHNIKÓW OZE Z ŁOBZA

 

 

 

 

W czwartek 6 lutego 2020 r. trzech uczniów klasy czwartej Technikum Zawodowego w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, wraz z nauczycielem przedmiotu panią Małgorzatą Konstantą odebrało nagrodę za zajęcie III miejsca w województwie w konkursie Nowe stanowisko badawcze OZE w laboratorium szkoły ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

 

W czasie uroczystości podsumowania konkursu młodzież wysłuchała krótkiego wykładu na temat odnawialnych źródeł energii, a następnie prezentowała swoją pracę konkursową, która polegała na zaprojektowaniu i wykonaniu nowego stanowiska badawczego OZE. Uczestników konkursu z Zespołu Szkół w Łobzie reprezentowało troje uczniów: Ernest Gizewski, Szymon Kaniewski i Jakub Brzózka. Nowe stanowisko badawcze zostało wykonane przez uczniów kl. 3B i 4A technikum pod opieką pani Małgorzaty Konstanty. Po przesłaniu pracy konkursowej składającej się z projektu graficznego, opisu stanowiska, kosztorysu oraz opisu badań przeprowadzonych na stanowisku badawczym, komisja konkursowa przyznała naszej szkole III miejsce. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci słuchawek bezprzewodowych i drobnych upominków oraz podziękowanie i dyplom, a szkoła – 500 zł na materiały potrzebne do kolejnych badań.

 

Uczniowie startujący w konkursie Urzędu Marszałkowskiego musieli wykazać się wiedzą techniczną i zastosowaniem jej w praktyce, a także umiejętnością zaprezentowania swoich działań. Z tego też względu uważamy konkurs za cenny. Uczniowie mieli szansę porównać napięcie wytwarzane przez generator młyna wodnego z napięciem wytwarzanym przez dwie elektrownie wiatrowe o pionowej i poziomej osi obrotu, czyli rozwijać swoją wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii i zmierzyć się z uczniami uczącymi się tego samego zawodu w naszym województwie. A szkoła zyskała fundusze na kolejną pomoc dydaktyczną, z czego również się cieszymy, ponieważ materiały do prowadzenia zajęć praktycznych w tym zawodzie są bardzo drogie.

 

Małgorzata Konstanta,

nauczyciel przedmiotów zawodowych

w Zespole Szkół w Łobzie

Przeczytano: 217 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: