Aktualności

14 lutego 2020 18:16 | Aktualności

SUKCESY MATEMATYCZNE W „APOLONIUSZU” I „ALFIKU”

 

 

 

 

Pod koniec stycznia 2020 roku otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskich konkursów matematycznych „Alfik”i „Apoloniusz”. Z naszej szkoły w tych konkursach udział wzięli uczniowie klas LO i TZ (18 uczniów w „Alfiku” ,15 w „Apoloniuszu na poziomie podstawowym” i 2 w „Apoloniuszu  na poziomie rozszerzonym”.

 

uczniowie_alfik_i_apoloniusz.jpg

 

Małgorzata Łapińska z klasy 1a LO(mat-geo) otrzymała wyróżnienie za dobry wynik w kraju w konkursie „Alfik”, a Mateusz Wiśniewski z klasy 2aLO(mat-geo) zdobył 4 miejsce w kraju w konkursie „Apoloniusz”-poziom podstawowy. Jakub Malinowski z klasy 3aLO(mat-fiz) uzyskał 9 miejsce w Polsce w „Apoloniuszu”-na poziomie rozszerzonym.

 

Na uwagę zasługują także wyniki „Apoloniusza „-na poziomie podstawowym następujących uczniów:

Marek Książczyk kl.1aLO(mat-geo)-6 miejsce w kraju, Karol Żuk kl.2aLO(mat-geo)-9 miejsce w kraju, Jakub Malinowski kl.3aLO(mat-fiz)-9 miejsce w kraju, Małgorzata Łapińska i Jan Łukasik z kl.1a LO(mat-geo) ex.10 miejsce w Polsce.

 

Nasi uczniowie wykazali się nie tylko umiejętnością biegłego liczenia i logicznego myślenia ,ale także znajomością rozwiązywania matematycznych problemów, myśleniem abstrakcyjnym i trafnym doborem sposobów rozwiązań zadań. W obu konkursach nie można było korzystać ani z kalkulatorów ,ani z tablic wzorów matematycznych. Trzeba znać sporo twierdzeń i definicji , a także mnóstwo matematycznych prawidłowości by w tych ogólnopolskich konkursach zająć tak wysokie lokaty.

 

Gratuluję moim uczniom sukcesów i życzę przyjemnego zgłębiania dalszych tajników matematycznych ,a także wygranych w kolejnych konkursach.

 

Mirosława Parzygnat-nauczycielka matematyki w ZS w Łobzie

Przeczytano: 211 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: