Aktualności

27 lutego 2020 10:46 | Aktualności

BOHATER WYKLĘTY – WITOLD PILECKI

 

 

 

 

6 lutego 2020 r. w Zespole Szkół im. T. Kościuszki odbyło się spotkanie z panem Tadeuszem Płużańskim - historykiem, dziennikarzem oraz publicystą. Do Łobza przyjechał aż z Warszawy, aby opowiedzieć nam o Witoldzie Pileckim - jednym z żołnierzy wyklętych, których święto niedługo będzie obchodzić cała Polska (01.03.).

 

Postać rotmistrza jest szczególnie ważna dla pana Tadeusza, gdyż ów bohater był bliskim współpracownikiem jego ojca. Podczas wykładu poznaliśmy najważniejsze fakty z życia Witolda Pileckiego, które, jak nam udowodnił prowadzący, doskonale nadają się na scenariusz filmu akcji. Dowiedzieliśmy się o niezwykłych zasługach rotmistrza, a także o strasznych torturach, jakim został poddany. Co więcej, pan Tadeusz Płużański zdradził nam też kilka dotychczas nieznanych ciekawostek na temat życia swego ojca, Witolda Pileckiego oraz współpracowników rotmistrza.

 

O tym, jak ważna była to postać, świadczy zainteresowanie uczniów słuchających z uwagą wykładu. Dobrze, że pamięć o takich bohaterach, jakim niewątpliwie był Witold Pilecki, jest kultywowana, a wiedza o ich dokonaniach przekazywana młodzieży.

 

Aleksandra Merta

uczennica klasy 3b LO

Przeczytano: 349 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: