Aktualności

28 lutego 2020 00:33 | Aktualności

KOLEJNY MATEMATYCZNY TALENT ODKRYTY W NASZEJ SZKOLE!

 

 

 

 

Jeśli kwadrat liczby naturalnej jest liczbą czterocyfrową ,to sześcian tej samej liczby naturalnej może być liczbą… -to przykład zadania z Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „MAT”, którego XXI edycja odbyła się 9 stycznia 2020 roku. Z naszej szkoły udział w nim wzięło 21 uczniów z klas :1a,2a,3a,1A i 1c. Konkurs organizowany jest przez JERSZ w ramach ogólnopolskiego projektu „ŁOWIMY TALENTY”. Celem tej inicjatywy jest m.in. promocja talentów i integracja zdolnej młodzieży oraz  rozbudzanie zainteresowań matematycznych poprzez intelektualne i twórcze współzawodnictwo. Uczniowie rozwiązują zadania bez użycia tablic wzorów matematycznych i kalkulatorów, za złą odpowiedź otrzymują także punkty ujemne.


Trzeba mieć wiedzę o prawidłowościach matematycznych, biegle liczyć i logicznie myśleć ,by w tym konkursie  zapisać się na „ogólnopolska listę odkrytych talentów”.

 

Kapituła Konkursu przyznała wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku w kraju uczniowi z klasy 1a LO (mat-geo) Filipowi Fojnie.

 

W kategorii klas trzecich najlepszy wynik uzyskali ex: Michał Gosławski i Jakub Malinowski (  uzyskując w województwie 23 miejsce), a w kategorii klas drugich Mateusz Wiśniewski (uzyskując w województwie 56 miejsce).Pozostali uczniowie także uzyskali zadawalające wyniki i niektórym z nich zabrakło kilku punktów ,by zdobyć dyplomy uznania przyznawane przez Kapitułę.

 

Jestem dumna z moich uczniów i życzę im kolejnych sukcesów w ogólnopolskich rywalizacjach, a także motywacji do podejmowania nowych wyzwań matematycznych.

                                                                                                             Mirosława Parzygnat

nauczycielka matematyki w ZS w Łobzie

Przeczytano: 371 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: