Aktualności

05 października 2020 15:20 | Aktualności

13. EDYCJA SALONU MATURZYSTÓW

 

 

 

 

Od wielu lat we wrześniu maturzyści uczestniczą w ogólnopolskim wydarzeniu  Salon Maturzystów organizowanym  przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kuratoriami oświaty, Okręgową Komisją Egzaminacyjną  i uczelniami. Jest to inicjatywa, która ma na celu pomóc w przygotowaniu uczniów do roli maturzystów i wypracowaniu takich strategii, które pomogą im w doborze odpowiednich ścieżek edukacyjno-zawodowych i przygotowaniu się do roli świadomych kandydatów na studia. W tym roku szkolnym całe wydarzenie miało nową, wirtualną formułę.

 

1_salon_maturzystow.jpg

 

24 września w holu naszej szkoły na ustawionym ekranie wyświetlane były odbywające się wg programu spotkania on-line. Inaugurację rozpoczęli: Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie prof. Wojciech Ślączka, Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa. Program Salonu obejmował liczne wykłady, bloki tematyczne oraz webinaria dostępne cały dzień.  Uczniowie, dzięki wcześniejszej rejestracji w Salonie Maturzystów, mogli samodzielnie uczestniczyć w wybranych przez siebie spotkaniach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Również po południu, po lekcjach, maturzyści mogli uczestniczyć w webinariach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w specjalnie przygotowanej strefie EXPO z wirtualnymi stoiskami uczelni wyższych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Uczelnie były do dyspozycji uczniów do  godz. 1900.

Każdy aktywny uczeń, który zarejestrował się w Salonie otrzymał Certyfikat Uczestnika Salonu Maturzystów Perspektywy 2020 wraz z podsumowaniem indywidualnej aktywności. Indywidualna rejestracja umożliwiła także pobranie najnowszej edycji Informatora dla Maturzystów 2021 – w formie e-booka. Dla maturzystów była  to wiedza na wagę życiowego sukcesu!

 

Renata Schmidt, doradca zawodowy

Przeczytano: 194 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: