Aktualności

09 października 2020 18:59 | Aktualności

ZESPÓŁ SZKÓŁ W PROGRAMIE ERASMUS+

 

 

 

 

7 października 2020 r. dyrekcja Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie spotkała się po raz kolejny z partnerem z Turyngii, z którym szkoła w grudniu tego roku rozpocznie realizację projektu „Po raz pierwszy praktyki Erasmus+ dla młodych hotelarzy – nie boimy się nowego wyzwania!”. Złożony przez nas wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 59 700,00 euro.

 

W ramach programu Erasmus+ dla szkolnictwa zawodowego dwie grupy uczniów technikum odbędą praktyki w Niemczech (w czerwcu i wrześniu 2021 r.) oraz wezmą udział w kursie językowym przygotowującym do wyjazdu.

 

Spotkanie z panem Manfredem Müllerem i panią Katarzyną Suchocką z Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH tym razem dotyczyło przygotowywanego przez nas wniosku o akredytację w ramach konkursu ogłoszonego na lata 2021-2027 przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

 

Akredytacja to rodzaj „biletu wstępu” do programu Erasmus. Szkoła, która uzyska akredytację będzie mogła otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi (mobilnościami) bez konieczności udziału każdego roku w konkursach wniosków. Jest więc, o co powalczyć.

 

Anna Boguszewska-Wąsowicz i Renata Schmidt

 

 

 

Przeczytano: 168 razy. Wydrukuj|Do góry