Aktualności

10 października 2020 03:04 | Aktualności

JAK ZOSTAĆ STUDENTEM AKADEMII MORSKIEJ?

 

 

 

 

2 października w murach naszej szkoły gościli przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie: dr hab. inż. Zbigniew Matuszak, prof. AMS – Dziekan Wydziału Mechanicznego AMS, dr inż Łukasz Nozdrzykowski – Prodziekan ds. kształcenia; Wydział Informatyki i Teleinformatyki AMS, - mgr Inż. Izabela Kamińska; Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu AMS oraz dr inż. Marcin Matuszak i mgr Rafał Zaweracz - Dział Promocji AMS.

W spotkaniach brali udział uczniowie klas maturalnych. Głównym celem wydarzenia było przedstawienie zasad rekrutacji oraz kierunków kształcenia. Uczniowie pozyskali również informację na temat nowoczesnej bazy dydaktycznej na uczelni. Goście opowiadali nie tylko o ofercie swojej uczelni, ale i o Szczecinie, o możliwościach pracy po danym kierunku studiów, o zarobkach, o najciekawszych szczecińskich firmach. Zachęcali uczniów do wstąpienia na Akademię Morską, której ukończenie to właśnie pewna droga awansu zawodowego i wysokie zarobki. Uczniowie po zakończonej prelekcji zadawali wiele pytań, interesowali się kierunkami i warunkami studiów oraz kryteriami przyjęcia na uczelnię.

Wierzę, że po takich spotkaniach uczniowie są bardziej świadomi swoich życiowych decyzji i trafniej podejmują wybory związane z dalszą edukacją i wyborem zawodu.

 

Renata Schmidt, doradca zawodowy

Przeczytano: 149 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: