Aktualności

11 stycznia 2021 19:55 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 

 

 

 

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i trwają od 4 do 17 stycznia 2021r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzają głównie w domach. Choć zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 nie obowiązuje w czasie trwania ferii zimowych, to należy jednak pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, ponieważ należy ograniczać zwiększoną mobilność w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Aby ferie zimowe przebiegły szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dla rodziców i opiekunów jest to czas wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa wypoczynku swoich pociech.

 

Należy mieć na uwadze, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Należy pamiętać o należytym odpoczynku, swobodzie i przygodach. Jednak zawsze dbać o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmować działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Drodzy uczniowie, odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki, ale pamiętajcie przede wszystkich o bezpieczeństwie swoim oraz swoich bliskich!

Przeczytano: 53 razy. Wydrukuj|Do góry