Aleksandra Daniel - Absolwent

Aleksandra Daniel, uczennica klasy 1b (humanistycznej) LO w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, pasjonuje się jazdą konną. Przygodę z jeździectwem zaczęła w Boninie około pięć lat temu. Początkowo była to rekreacja, która z czasem przerodziła się w sport. Coraz większa pewność siebie i wzrastające umiejętności, dzięki systematycznej pracy i treningom pod okiem różnych instruktorów, pozwoliły Oli na systematyczny udział w zawodach regionalnych.

 

 

Pierwsze doświadczenie w zawodach zdobyła, startując na kucyku Anapon Sorenta. Z czasem przyszła kolej na dużego konia. Ograniczona możliwość spędzania wolnego czasu w Łobzie w ciekawy sposób utwierdziła Olę w przekonaniu, że warto swój wolny czas spędzać z końmi. Obcowanie z nimi uczy ją pokory, systematyczności oraz ciągłego dążenia do celu. Ola wybrała skoki przez przeszkody ze względu na częstotliwość organizowanych w naszym województwie zawodów skokowych i możliwość uczenia się tej dyscypliny od mieszkających w naszej okolicy doświadczonych trenerów i jednocześnie utytułowanych sportowców. Większość weekendów Ola spędza właśnie na zawodach. Tam doskonali swoje umiejętności jeździeckie, zdobywa doświadczenie i puchary.

 

 

Ostatni weekend sierpnia był dla niej szczególny. W ramach organizowanych w Kołobrzegu – Budzistowie Mistrzostw Okręgu Zachodniopomorskiego Ola Daniel zajęła wraz ze swoją Boliwią III miejsce, zdobyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Okręgu w kategorii juniorów. Jest to jej największy sukces, nie licząc zanotowanych na wielu zawodach regionalnych tak zwanych czystych przejazdów oraz nieustającej satysfakcji z pracy z koniem i opanowywania kolejnych i coraz trudniejszych elementów trudnej sztuki - jazdy konnej.

 

 

Rówieśnicy Oli rozumieją jej pasję, czasem zazdroszczą, że nie ma czasu na nudę. Są wyrozumiali, kiedy wracając ze stajni w Boninie, spóźnia się na spotkanie. Wiedzą, że jej marzeniem jest wziąć udział we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

 

Małgorzata Wojciechowska

koordynator promocji uczniów zdolnych

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie