
SPOTKANIE Z PANEM ZBIGNIEWEM KĘDRĄ - PASJONATEM FOTOGRAFII
"Koło Fotograficzne" organizuje spotkanie z panem Zbigniewem Kędrą, jednym z pierwszych fotografów naszej ziemi - dokumentalistą, pisarzem, niegdyś więźniem politycznym. Spotkanie kameralne przy kawie (lub soku, jak kto woli) wieczorową porą w restauracji. Pan Zbigniew w ciekawy i emocjolanlny sposób opowiada o historii, wojnie, Kazachstanie, zesłaniu na Sybir i o pasji jaką jest od zawsze dla niego fotografia - wierna towarzyszka jego barwnego choć czasem trudnego życia.
Spotkanie dla małej grupy wyłącznie zainteresowanych tematem osób. Zostały trzy wolne miejsca. Zainteresowane osoby proszę o kontakt.
Jarosław Rudnicki
Krótka biografia pana Zbigniewa.
ZBIGNIEW KĘDRA
Data urodzenia: 10 lipca 1929
Wieloletni nauczyciel fizyki oraz śpiewu, wychowawca, kierownik szkoły. Pisarz i poeta. Zapalony Fotograf (jeden z pierwszych na naszej ziemi). Założyciel chóru oraz zespołu mandolinowego (opracowywał repertuary, aranżacje muzyczne, komentarze, a nawet własne utwory. Jego zespół należał do najlepszych w województwie).
Pan Zbigniew Kędra otrzymał następujące nagrody:
• 1989 r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski,
• 1976 r. Złoty Krzyż Zasługi,
• 1972 r. Odznakę Gryfa Pomorskiego,
• 1984 r. Medal 40 lecia Polski Ludowej,
• 1998 r. Krzyż Więźnia Politycznego,
• 2005 r. Krzyż Zesłańców Sybiru,
• 2005 r. Medal za Wieloletnie Pożycie,
• 2011 r. Złoty Smok Powiatu Łobeskiego 2010 (Oświata i Wychowanie),
Uwielbia też podróże po Europie i Azji, które dokumentuje w postaci książek – sprawozdań. Uzbierała się już tego pokaźna kolekcja.